Παροχή Τηλεκπαίδευσης

Σύμφωνα με την υπ. Αριθμ. 111525/ΓΔ4 Υπουργική Απόφαση οι σχολικές μονάδες Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης υποχρεούνται να παρέχουν σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση σε μαθητές που δε δύνανται  να παρακολουθήσουν με φυσική παρουσία την  εκπαιδευτική διαδικασία.

Παρακαλούμε, ενημερώστε άμεσα τη Διεύθυνση του ΔΣ Αντιμάχειας για μαθητές/τριες που εμπίπτουν στις παρακάτω κατηγορίες:

Α. μαθητές κάτω των 12 ετών που πάσχουν από σοβαρά υποκείμενα νοσήματα (11 υποκατηγορίες)

Β. μαθητές άνω των 12 ετών με σοβαρά υποκείμενα νοσήματα (προς έγκριση από επιτροπή)

Γ. μαθητές που συνοικούν με άτομα που πάσχουν από σοβαρά υποκείμενα νοσήματα( (προς έγκριση από επιτροπή)

Για αναλυτικότερες πληροφορίες ανατρέξτε στη σχετική Κοινή Υπουργική Απόφαση.

ΔΣ Αντιμάχειας

Δείτε το σχετικό ΦΕΚ εδώ