Έναρξη εξ αποστάσεως εκπαίδευσης

Αγαπητοί γονείς,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι από σήμερα ξεκινάει η ασύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση για τους μαθητές του σχολείου μας (μέσω ίντερνετ).

Θα μπορούμε να επικοινωνούμε μέσω της πλατφόρμας e-class,που αποτελεί ηλεκτρονική τάξη, την οποία μπορείτε να βρείτε μπαίνοντας στο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ (κάντε κλικ στο σύνδεσμο: https://eclass.sch.gr/ )

Οι μαθητές, δε χρειάζεται προς το παρόν να κάνουν προσωπικό λογαριασμό στο ΠΣΔ για να έχουν πρόσβαση στην πλατφόρμα.

Ο εκπαιδευτικός του κάθε τμήματος, έχοντας δημιουργήσει την ηλεκτρονική του τάξη, θα σας αποστείλει στο προσωπικό σας email έναν σύνδεσμο για το κάθε μάθημα. Αυτόν το σύνδεσμο θα χρησιμοποιείτε για να μπαίνετε στην ηλεκτρονική τάξη .

Παρακαλούμε, να παρακολουθείτε καθημερινά την ιστοσελίδα ή το facebook του Δημοτικού Σχολείου Αντιμάχειας, για συνεχείς ενημερώσεις.